Csendben halt meg Sólyom László felesége
A volt államfő felesége, Sólyom Erzsébet hónapokkal ezelőtt halt meg, ám a Köztársasági Elnöki Iroda ezt a család kérésére nem hozta nyilvánosságra.
A volt államfő felesége, Sólyom Erzsébet hónapokkal ezelőtt halt meg, ám a Köztársasági Elnöki Iroda ezt a család kérésére nem hozta nyilvánosságra.
A CÖF-CÖKA szerint azzal, hogy kilátogatott a Keleti pályaudvarra és a II. János Pál pápa térre és segített a menekültekkel foglalkozó szervezeteknek, a volt államfő szembement a kormányzat törekvéseivel, amelynek célja, hogy a menekültáradat ne okozzon szükségtelenül nagy kárt Magyarországnak. Olyat is írtak, hogy Sólyom Lászlónak szelektív az érzékenysége.
Csaknem 300 millió forintot költhettek tavaly adományozásra a korábbi köztársasági elnökök, valamint Kövér László házelnök.
Sokan az Alkotmánybíróság "teljes fideszesítésének" tekintik, hogy a parlament szerdai ülésén három, immár csak a Fidesz által delegált taggal végképp többségbe kerülnek azok a bírák, akiket egyértelműen a mai kormánypárthoz közel állónak tartanak. Megpróbáltuk megvizsgálni a három jelölt szakmai tevékenységén keresztül, mennyiben állhatnak meg ezek a vádak. A kép legalábbis összetett.
A jegybank saját kezébe veszi főépületének és telephelyeinek őrzését és saját őrző-védő céggel védi azokat. Ilyen vállalkozása azonban eddig nem volt, így létrehozott egy pár száz fős céget.
Az új polgári törvénykönyv nagyobb szabadságot ad a cégvezetők kezébe, ugyanakkor nő a vállalatvezetők és a hitelezők felelőssége, míg a kiszolgáltatott fogyasztókat extra szabályok védik. A kódex új üzletágakat is teremt a tőkeerős vállalkozásoknak, mint például az angolszász gyökerű bizalmi vagyonkezelés. Sárközy Tamás jogászprofesszorral az új Ptk. gazdasági és társasági jogi részéről beszélgettünk.
Az alkotmánybíráskodás kezdeteiről sztorizgatott jókedvűen egy konferencián Sólyom László, aki arra biztatta a jelenlegi alkotmánybírókat, hogy legyenek kreatívak, töltsék meg azokat a kereteket, amelyeket a törvényalkotó meghatározott. Majtényi László szerint a rendszerváltó elit három gesztust tett a nép felé, de mára mindhárom elporladt, így például már nem fordulhat bárki az Alkotmánybírósághoz.
Régóta ez megy. Amikor Sólyom bírálja a kormányt, a baloldali szavazó bírálja Sólyomot.
Sólyom Lászlónak évtizedes bűnöket rótt fel a Reális Zöldek Klub a volt köztársasági elnök paksi bővítést bíráló előadása miatt. Sólyom egy személyben elzárta a víztől Magyarországot, és most a fénytől is meg akar fosztani minket, sőt mindannyiunkat el akar pusztítani – írta a klub elnöke.
Hiába kereste fel több zöldszervezet is a napokban Sólyom Lászlót, a volt államfő elhárította a közös állásfoglalást a paksi bővítés ellen - írta meg a Magyar Narancs. Az LMP tudott arról, hogy Sólyom összeférhetetlennek tartja korábbi posztjával a részvételt politikai rendezvényeken, ezért nem is hívta a szombat esti demonstrációjára, értesült a hvg.hu.
A jobboldali közvéleménybe mélyen beivódott, a jelenlegi kormány által is táplált hiedelmekkel próbál leszámolni Sólyom László volt alkotmánybírósági és köztársasági elnök a Heti Válaszban. Ahogyan az Alkotmánybíróság sem politikai érdekeket pártol, úgy a Kúria sem a bankok mellé áll – szögezi le írásában Sólyom.
Sem fotóst, sem újságírót nem küldött az MTI az új alaptörvényt élesen bíráló, most megjelent Mérlegen az alaptörvény című könyv bemutatójára – írja a Comment:com blog. Egy nappal korábban ugyanakkor a Magyar önrendelkezés, emberi jogok és jogvédelem a Kárpát-medencében című könyv megjelenéséről beszámoltak.